czwartek, 5 września 2019

Reportaż z dnia otwartego w Żłobku „Animiś” w Borzęcinie Dużym k. Warszawy

W Bożęcinie Dużym, podwarszawskiej miejscowości postała nowa placówka- Żłobek Animiś. Zostałam zaproszona aby uwiecznić piękne chwile w reportażu podczas Dnia Otwartego.

A tu ANIMIŚ we własnej, misiowej osobie! Maskotka placówki- świetny pomysł, a sam miś jest bardzo piękny i oczywiście wykonany ręcznie.

Reportaż jest specyficzną fotografii. Tu nikt nie ustawia się do zdjęć, nie pozuje a zadanie fotografa polega na tym, aby uchwycić najważniejsze chwile, momenty które trwają często kilka sekund i nie da się ich już powtórzyć. Zadanie było o tyle trudniejsze, że głównymi bohaterami wydarzenia były dzieci. Bardzo lubię robić reportaże, bo w nich wszystko jest takie naturalne, nieprzewidziane. Staram się wtedy nie rzucać w oczy, siadam gdzieś w kąciku gdzie niezauważona nie stresuję ludzi obiektywem.

Oto jaki jest efekt:

Samo miejsce też jest niezwykłe: przestronne w pięknych spokojnych kolorach, jasne, bezpieczne. Z resztą zobaczcie sami:

Niesamowite wrażenie robią wielkie przeszklone witryny, na których umieszczono motywy leśne idealnie pasujące do całości. Gra świateł w różnych porach dnia, uzależniona od pogody jest niesamowita, jakby ten las żył na prawdę! Wspaniały pomysł:

Oprócz zdjęć reportażowych dla chętnych była również scenka, aby wykonać zdjęcie pozowane. Nie jest to to samo co osobista sesja w studio, ale myślę że to miła pamiątka dla uczestników od organizatora spotkania.

Wiecie co, aż zazdroszczę mieszkańcom, że mają tak fajne miejsce dla swoich maleńkich dzieci. Wiem jakie to trudne dla rodziców aby oddać swoją ukochaną kruszynkę pod opiekę bądź co bądź obcych osób. Miejsce fantastycznie, dzieciaki cudowne, a kadra bawiła się chyba tak samo dobrze jak dzieciaczki taplając palce w kleistej barwnej mazi czy odbijając kolorowe balony.

A czy reportaż wyszedł dobrze pozostawiam Waszej, Drodzy Czytelnicy, ocenie 😉

Fotografia reportażowa w żłobku

Zainteresowanych zdjęciami z wydarzeń czy to szkolnych, przedszkolnych, żłobkowych czy innych zapraszam do kontaktu: kontakt@wm-photo.pl oraz telefonicznie: 507 32 44 33.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Pierwsza Komunia Święta Natalii

 Ten rok jest wyjątkowy jeśli chodzi o wszelkie uroczystości. Tak też było z I Komunią świętą Natalii- los sprawił, ze ta uroczystość była b...